Červenec 2015

Odi et amo.

30. července 2015 v 18:00 Na slovíčko
Odi et amo...Nenávidím a miluji.

Říká se, že když už jednou člověka milujeme, nedokážeme ho nenávidět. Ale také se říká, že láska není daleko od nenávisti. Tak co je teda pravda? Pravda je asi taková, že vztahy, láska a nenávist nejsou vůbec jednoduché záležitosti. Každý má jinou hranici, kde končí láska a začíná nenávist. Teď se ale možná víc zamyslím nad tou nenávistí. Na zamyšlení o lásce a všeho kolem bude času ještě dost.
A co je vlastně nenávist? Někteří lidé si nejspíš pletou nenávist s naštvaností. Když se dva pohádají a nějakou dobu spolu nepromluví, je to naštvanost, ne nenávist. Chvilku spolu nemluví, ale za čas se usmíří, odpustí si a jako by se nic nestalo. Nenávist je hlubší. A opravdová nenávist trvá celý život. Nenávist většinou přichází, když nám někdo opravdu ublíží. Když nám zlomí srdce, podrazí nám nohy nebo když ublíží našim blízkým. V nenávisti můžeme udělat i věci, kterých potom můžeme litovat. Nebo to pro nás může být určitým způsobem vysvobození, úleva...že jsme dotyčné osobě nějakým způsobem vrátili to, co ona udělala nám a my jsme se jí pomstili. Na každým člověku je, jak se k takové situaci postaví. Jestli se bude chtít pomstít, nebo bude potichu z hlouby duše nenávidět. Někdo je ale takové povahy, že nedokáže někoho nenávidět, ať udělal cokoliv. Myslel by si, že by klesnul tak nízko, stejně jako osoba co mu ublížila. Nestojí mu ani za to, aby jí nenáviděl. Každý je nějaký a každý řeší situace jinak.


Je někdo koho opravdu nenávidíte?

Druhá šance

28. července 2015 v 17:32 Na slovíčko
Rozhodla jsem se, že dneska napíšu ještě jeden článek. Udělala jsem si vodu s citrónem a mátou a dostala chuť napsat článek o...nějaké úvaze, názoru nebo něčem podobném. Přemýšlela jsem, jak by se tato rubrika mohla jmenovat a napadlo mě "Na slovíčko". Kdyby měl ale někdo jiný nápad a tento mu přišel takový divný, napište mi to kdyžtak prosím do komentářu, budu ráda za každý názor. Ale teď se už asi vrhnu na to hlavní téma....

Uvažovala jsem, jestli je dobrý dát v životě někomu druhou šanci. Já osobně jsem už pár lidem dala druhou šanci víckrát...takže to už asi nazývat druhou šancí nemůžu..ale tím se ted zabývat nabudu. Vím, že když jsem té dotyčné osobě pár šancí dala, udělala jsem dobře. Nebo si to aspoň myslím. Protože vím, že kdybych to neudělala, teď bych toho nejspíš litovala a vyčítala si to. Ale bude si toho ten druhý/druhá vážit? Když se příště zase něco stane nebo pokazí, nebude to brát zase jako samozřejmost, že mu nebo jí dáte druhou šanci znova? Když se rozhodnete někomu tu druhou šanci dát, měli by jste tu osobu znát asi natolik, aby jste věděli, jestli si toho bude vážit a bude se chovat tak, aby si tu druhou šanci doopravdy zasloužil. Protože dát druhou šanci někomu, kdo si to nezaslouží a nechová se podle toho je pak velký problém. Může vám pak ublížit ještě víc. Proto je hodně důležité rozmyslet si, kdo si v našem životě zaslouží znova být a kdo ne.

Jaký máte názor vy na druhou šanci? Mám pokračovat v psaní takových článku dál? A jestli ano, napište mi prosím nějaké téma, na které bych měla něco napsat. :)

Strašidlo pod postelí.

28. července 2015 v 11:14 Téma týdne
Každý z nás už měl určitě někdy takové "strašidlo pod postelí". Nemyslím teď tu příšeru, která nás chtěla sežrat, když jsme byli malý a nesměli jsme vytáhnou ani palec z peřiny, jinak by nás stáhla na zem. Myslím nějakou věc, která nám v noci nedá spát, protože o ní pořád musíme přemýšlet, bojíme se nějaké zkoušky nebo nějakého rozhodnutí v životě. To je podle mě takové strašidlo pod postelí dospívajících a dospělých, kvůli kterému v noci nemůžeme spát. Pořád dokola se v noci převalujeme ze strany na stranu, nejde nám usnout nebo se každou hodinu budíme. S takovým strašidlem se každý minimálně jednou už určitě setkal. Bohužel se proti němu nedá moc bránit, teda aspoň já jsem na to ještě nepřišla. Tohle strašidlo pod postelí odejde, až se vyřeší ta věc nebo situace, kvůli které tam je.

A co vy? Setkali jste se s tímto "strašidlem"? A jak se proti němu bráníte? :)

Welcome. I'm beginning!

27. července 2015 v 19:45 Info.
Zdravím,
rozhodla jsem se, že si už potřetí opět a znova založím blog. Doufám, že mi to do třetice výjde a zůstanu u tohodle blogu. No uvidíme. :) Ještě nemůžu říct, co přesně na tomhle blogu bude, ale určitou představu mám, tak snad se mi to podaří vše zrealizovat tak, jak bych chtěla. Chci sem psát své názory, postřehy a třeba i měnší rady na situace a věci, které potkávají snad každého a podobné články. Nevím co dál bych k tomu řekla....asi jen, že jestli Vás napadne nějaké téma, článek nebo něco jiného, co by jste tu chtěli vidět, napište mi to do komentáře, budu moc ráda.
Zatím se mějte, ahoj :)